معرفی شیرینی های شب یلدا

شب یلدا بهترین فرصت برای عاشقان شیرینی است.

در این یگانه شب طولانی و به‌یادماندنی تصمیم می‌گیریم از هر خوردنی خوشمزه و مقوی، مخصوصا شیرینی‌های متنوع و محبوب ایرانی، مزه‌ای در خاطره ذائقه‌مان حفظ کنیم پس کم‌کاری نمی‌کنیم و بهترین انتخاب‌ها را برای چیدن میزی چشم‌نواز با شیرینی شب یلدا خواهیم داشت.

شما که خوش‌سلیقه‌اید، برای بخش شیرینی شب یلدا چه برنامه‌ای دارید؟ شیرینی پز حرفه‌ای هستید یا دلتان می‌خواهد چند ظرف از شیرینی‌های دست‌ساز ساده تدارک ببینید؟

در ادامه معرفی کوتاهی از انواع شیرینی شب یلدا را تقدیمتان می‌کنم.

کوکی آجیلی؛ مقوی و ساده

شب چله‌ای که با خوردن کوکی‌های آجیلی سپری شود به این سادگی فراموش نخواهد شد. از ترکیب کره و انواع مغزهای خوراکی نمی‌توان به‌سادگی گذشت. نوش جان!

زمان آماده‌سازی: سی دقیقه

زمان پخت: سی دقیقه

توپک کدوحلوایی؛ میزبان دورهمی‌های خانوادگی

در بین انواع شیرینی شب یلدا، این شیرینی بامزه نماینده همه کدوحلوایی‌های خوشمزه است که تقریبا همه ما در میوه و تره‌بار و حتی در سفرهای بین جاده‌ای از تماشای رنگ زرد و نارنجی آن‌ها لذت می‌بریم.

زمان آماده‌سازی: بیست دقیقه

زمان پخت: چهل دقیقه

کدو شکری؛ یادگاری از میوه‌های استوایی

می‌توانید سلیقه بیشتری خرج کنید و به‌جای قند یا شکلات، این خوراکی پاستیلی بامزه را به میهمانان شب یلدا، کنار لیوان چای، پیشنهاد دهید. کدوحلوایی‌ها آن‌قدرها هم تنبل نیستند و خوشمزه‌های مهمی در سینی یا میز شیرینی شب یلدا به حساب می‌آیند. از کدو تنبل عزیز غافل نشوید!

زمان آماده‌سازی: یک روز

نکته: برای کنترل مصرف قند، می‌توانید پودر قند یا شکر کمتری استفاده کنید.

به شکری؛ این خوش عطر بی‌نظیر

شب طولانی و سرد یلدا با نوشیدنی‌های گرم و دلپذیرش معنا پیدا می‌کند. به شکری هم مثل کدو شکری یک جایگزین ساده برای قند به شمار می‌آید. هم از خواص عالی این میوه خوش عطر بهره‌مند می‌شوید و هم شیرینی شب یلدا دارید. لذت ببرید.

زمان آماده‌سازی: دو- سه روز (خشک کردن به)

کندی پرتقال؛ پاستیل پوست مرکبات

تقریبا همه ما خاطره دل‌چسبی از مربای پوست پرتقال داریم پس تعارف نیست وقتی حرف این میوه زمستانی خوش عطر می‌شود، استقبال می‌کنیم و دوست داریم شیرینی شب یلدا هم خاطره‌ای از این میوه برایمان داشته باشد. اگر خلال‌های پرتقالی را آغشته به شکلات یا کمی پودر قند یا عسل کنید، تجربه زودهنگام بهشت خواهد بود!

زمان آماده‌سازی: پنج دقیقه

زمان پخت: 75 دقیقه

فاج fudge نوتلا؛ شیرینی شاغلین

این شیرینی شب یلدا نیاز به فر یا پخت زیاد ندارد پس اگر یک خوش‌سلیقه پرمشغله هستید یا دلتان می‌خواهد وقت بیشتری را برای تزئین هندوانه شب یلدا یا تدارک شیرینی‌های بیشتر صرف کنید، این شکلات شیری نرم بهترین انتخاب است.

زمان آماده‌سازی: دو ساعت

سخن پایانی

آرزو می‌کنم ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مربوط به پاندمی کرونا، عاشقان ایران، این آئین زیبا و کهن پارسی را در هر نقطه از کره زمین که هستند پاس بدارند و همه با تن سالم و دلی خوش، یلدا را جشن بگیرند. وبرای آموزش این شیرینی های لذیذ سری به آموزشگاه گندم طلایی بزنید که با رعایت پروتکل های بهداشتی و مربیان خبره و کارآزموده امکان آموزش این شیرینی ها را برای شما خواهند داشت.

یلدایتان پیشاپیش شادباش!